ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 6°C
Kar Yağışlı
Kredi Fikirleri

Esnaf Lokantası Açmak Kaç Para Kazandırır?

27.01.2020
81
A+
A-
Esnaf Lokantası Açmak Kaç Para Kazandırır?
REKLAM ALANI

Esnaf Lokantası Açmak Kaç Para Kazandırır? Yıllardan beri eskimeyen en karlı girişimlerden biri olan Esnaf lokantacılığı günümüzde de hala tüm hızıyla devam etmektedir. Bu işten çok dazla ekmek yiyen olduğu gibi çok fazla zarar eden insanlar da bulunmaktadır bu nedenle işe girerken detaylı bir planlama yapmak gerekiyor ve yeterli sermayeye sahip olmadan girmemek gerekiyor. Esnaf lokantası kurmak için gerekenlerin tamamı bu yazıda. Bu yazıyı okuduğunuzda bir esnaf lokantasından ne kadar para kazanabileceğinizi, yatırım yaptığınız parayı ne kadar sürede amorti edeceğinizi öğreneceksiniz. Keyifli okumalar dileriz..

Ne Kadar Sermaye Gerekiyor?

Esnaf lokantası açmak için gereken sermaye tutarı aslında lokantayı nereye açacağınıza ne kadar kira ödeyeceğinize ve en önemlisi ne kadar kazanmak isteyeceğinize bağlı olarak değişir. Ancak ortalama bir esnaf lokantasını örnek verecek olursak en az 100 bin lira ile açılması gerekiyor daha azı da kesinlikle mümkün değil. 100 bin lira ile açılan bir esnaf lokantası da kesinlikle 1 milyon lira ile açılan bir esnaf lokantası kadar para kazanamaz. Kazanacağınız para her şeyden önce ne kadar sermaye koyduğunuza işinize ne kadar aşkla bağlandığınıza bağlı olarak değişir.

Kaç Yılda Amorti Edilir?

Normal şartlarda yatırdığınız paranın kendini amorti etme süresi tamamen size bağlı bir olay. 1 yıldan kısa sürede de amorti edebilirsiniz, 4-5 yılda sürebilir hiç amorti edemeden kepenk de indirebilirsiniz. Bunun için açacağınız dükkanın konumu ve detaylı bir planlama çok önemli işi bilmeden işe girmek çok sıkıntılı bir durum olabilir. Esnaf Lokantası Açmak Kaç Para Kazandırır? Diye düşünmek yerine işe şimdiden başlayabilirsiniz.

Reklam Alanı

İşi Başlatmadan Önce En Az 1 Yıl Çalışılmalı

Esnaf lokantacılığı yapmaya karar verdikten sonra en az bir yıl bir esnaf lokantasında çalışmanız gerekiyor işi öğrenmeniz gerekiyor. İşi öğrenmeden işi kurarsanız yüzde 90 ihtimalle batarsınız. Bu nedenle herhangi bir esnaf lokantasına girin ve orada çalışın, kasada durun biliyorsanız yemek yapın, garsonluk ve bulaşıkçılık yapın. Günün birinde bunların hepsini siz yapmak zorunda kalabilirsiniz. En az 1 yıl tecrübe edinin ve tüm iş sahalarında aktif olun.

Neler Gerekli

Esnaf Lokantası Açmak Kaç Para Kazandırır yazımızın en önemli konusu , gerekli olan şeylerdir. Ben esnaf lokantacısı olacağım dediğiniz andan itibaren, her şeyden önemlisi cebinizde ne kadar para var onu kontrol etmeniz gerek. 100-200 bin TL gibi bir paraya sahipseniz biraz daha alt gelir bölgelerini tercih etmelisiniz, bugüne kadar hiç kimse 100 bin lira ile Nişantaşın’da esnaf lokantası açmadı, doğal olarak daha kısa sürede amorti edebileceğiniz gelir grubu daha düşük olan kiraları daha az olan bölgeleri tercih etmelisiniz.

Biraz daha çok param var diyorsanız, o zaman Beşiktaş, Sarıyer, Üsküdar Kadıköy gibi yerleri tavsiye edebiliriz. Ancak buralar kara bataklık gibidir. Yani burada iş yaptığınızda ya zengin olursunuz ya da batarsınız başka ihtimal yok. Bu nedenle lokantayı kuracağınız yerin en az 300-400 metre yakınlarında bir lokanta olmamasına özen gösterin ki müşteri toplayın. Bu gibi ilçeler kalabalık yerler olduğu için daha çok dükkanı kaldırabilir. Ancak Esenyurt Bağcılar gibi yerlerde dükkan açacaksanız bu sınır en az 1 kilometre olmalıdır. Esnaf Lokantası Açmak Kaç Para Kazandırır? Diye bir bilgi belki aklınızda oluşmuştur.

Fiyatlar Nasıl Olmalı

Esnaf Lokantası Açmak Kaç Para Kazandırır? Diye düşünmek yerine fiyatları düşünelim birazda 🙂 Dünyada her yerde olduğu gibi hitap ettiğiniz kesime uygun fiyat politikası belirleyeceksiniz. Düşük fiyat yüksek sirkülasyon ya da yüksek fiyat düşük sirkülasyon. İkincisi 100 bin liralık bir dükkanda tutmayacağından birincisini denemek en iyisi olabilir.

 Ne Kadar Kazanırım ?

Esnaf Lokantası Açmak Kaç Para Kazandırır? İşin en ballı sorusu burada. Bu işten ne kadar kazanabileceğinizi az çok kestirmeniz için bile 1-2 yıl dükkanınızın açık olması gerekiyor. Hiç bir iş kendini 1-2 ayda amorti etmez. Dükkanı açtıktan sonra ilk 6 ay hiç para kazanmama olasılığınız bile vardır. Yaptığınız yatırıma göre 100 / 5 gibi kar sağlayabilir.

Kaç Para Kazandırır? ( Sonuç )

Esnaf Lokantası Açmak Kaç Para Kazandırır? Diye hala düşünüyorsanız , yaptığınız yatırıma göre 100 milyara 5 / 10 milyar bırakabilir. Yaptığınız yatırım , işletme stratejinize göre bu bütçe değişiliklik gösterir. Semt , yer gibi bir çok faktör geliri etkilediği için verilen rakamlar 5 – 10 arası esnaftan alınan bilginin ortalamasıdır.

REKLAM ALANI
Ali Bulut
Ali Bulut
Kredi bilgileri , Para kazanma ve iş fikirleri hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıyorum. Finans ve Ekonomi konularında en doğru fikirleri doğru zamanda yapmayı ve sizlerle paylaşıp yönlendirme ve fikir alışverişinde bulunuyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Halit Gokce9 dedi ki:

    Çok teşekkür ederim fikirleriniz beni tatmin etti